Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09.00 - 18.30
Salı: 09.00 - 18.00
Çarşamba: 09.00 - 18.00
Perşembe: 09.00 - 18.00
Cuma: 09.00 - 18.00
Cumartesi: -
Pazar: -
Bize Danışın!

SÖZLEŞME İMZALAMANIN MUTLULUĞUNU IZDIRABA DÖNÜŞTÜRMEYİN

SÖZLEŞME İMZALAMANIN MUTLULUĞUNU IZDIRABA DÖNÜŞTÜRMEYİN

SÖZLEŞME İMZALAMANIN MUTLULUĞUNU IZDIRABA DÖNÜŞTÜRMEYİN
-
Sözleşme iki taraf arasında gerçekleştirilmektedir. Karşı tarafın sözleşme imzalama yetkisine sahip olduğundan emin olun. Özellikle ticari amaçlı imzalanan sözleşmelerde çok ciddi sonuçları olabilmektedir.
Ticaret sicil gazetesi ve imza sirkülerini kıyaslama, karşılaştırma işlemini mutlaka yapmalısınız ve sözleşmenin ekine bu Ticaret sicil gazetesi ve imza sirkülerini koymalısınız.
Sözleşmelerin noter huzurunda yapılması elbette daha garanti bir yöntemdir. Ancak her sözleşme için bu durum söz konusu değildir.
Bir iş anlaşması ya da ticari amaçlı bir sözleşme imzalayacaksınız mutlaka kaşe olmasına özen gösterin.
Sözleşme sayfalarının her birinde iki tarafında parafının olmasına en sonunda ise imzasının olmasına mutlaka dikkat edin. Herhangi bir imza eksikliğinde sözleşme hükümsüz sayılacaktır.
Sözleşmede tutar geçiyorsa mutlaka hem rakam ile hem de yazılı olarak sözleşmede açıkça belirtin. Hiçbir şekilde tereddütte yer bırakmayın.
Sözleşme içeriğinde ya bir teminat bulundurmalı ya da bir kefil söz konusu olmalıdır.
Hukuka aykırı hiçbir durum sözleşmede yer almamalıdır. Buna oldukça özen göstermelisiniz. Hiçbir şekilde bu duruma düşecek bir madde ya da hüküm bulundurmayın. Bu hususa oldukça dikkat edin.

DEVAMI MI, AVUKATINIZA MUTLAKA DANIŞIN!
Atalay Aksay

Atalay Aksay

Yönetici

Yorum Yaz...

loading